Można się było tego spodziewać... Koronawirus wśród migrantów na granicy

Dziś na granicy Białorusi z Polską rozpoczęła się akcja szczepienia migrantów przeciwko Covid-19. Przynajmniej jeden przybysz z Bliskiego Wschodu trafił już do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem - informuje telewizja Biełsat na podstawie danych uzyskanych z agencji prasowej BiełTA. Prawdopodobnie to właśnie wyjazd na szczepienia jest powodem masowych transportów ludności, które mają miejsce dziś przez cały dzień.

Kadr z nagrania podczas ataku w Kuźnicy
https://twitter.com/MON_GOV_PL

Jak informuje Biełsat dziś zostanie uruchomiony (lub już został) stacjonarny punkt szczepień, w jednym z centrów logistycznych, do których władze Białorusi przewożą regularnie migrantów. Potwierdzono już koronawirusa u jednego z nich i został on przewieziony do Grodzieńskiej Kliniki Uniwersyteckiej.

Przewodniczący Komisji Rady Republiki ds. Edukacji, Nauki, Kultury i Rozwoju Społecznego Wiktar Liskowicz przekazał, że Białoruś - w specyficzny sposób - dba o migrantów. Rozdano im 10 tysięcy maseczek jednorazowych, ale także... postawione zostaną "obwoźny sklep" i kantor wymiany walut "aby ludzie mogli sobie kupić towary pierwszej potrzeby".

W tym tygodniu Białoruś otrzymała półtora miliona dawek chińskiej szczepionki Vero Cell, w ramach pomocy humanitarnej, jednak nie są one dostępne dla zwykłych obywateli. Chęć zaszczepienia migrantów poza kolejnością wynika zatem z obawy, że pandemia w skupiskach obozowych może zebrać żniwo.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Biełsat, BiełTA

#Białoruś

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo