Sowita emerytura Niesiołowskiego

Gigantyczne pensje a co za tym idzie – tłuste emerytury mają posłowie Sejmu i Senatu. Poseł emeryt PO Stefan Niesiołowski, który biednym dzieciom zaleca jedzenie szczawiu, w 2012 r. z Sejmu i ZUS dostał łącznie 327 tys. zł. Czyli ponad 27 tys. na prz

Patryk Lubon / Gazeta Polska
Gigantyczne pensje a co za tym idzie – tłuste emerytury mają posłowie Sejmu i Senatu. Poseł emeryt PO Stefan Niesiołowski, który biednym dzieciom zaleca jedzenie szczawiu, w 2012 r. z Sejmu i ZUS dostał łącznie 327 tys. zł. Czyli ponad 27 tys. na przeżycie miesięcznie. „A co ma powiedzieć zwykły rolnik, który dostaje emeryturę w wysokości 900 złotych?” - pyta gazeta „Fakt”.

„Kiedy Polacy klepią biedę, parlamentarzyści emeryci opływają w luksusy” - zauważa dziennik. Emerytura i zarobki senatora Zbigniewa Meresa z PO w 2012 roku to łącznie aż 338 tysięcy złotych, czyli ponad 28 tys. zł na miesiąc!

Jak to możliwe, że politycy mają wysokie pensje, a do tego dochodzą im sowite emerytury? „Otóż sami to sobie załatwili! Przyjęli specjalną ustawę, która im to zapewnia. Dzięki temu poseł Stefan Niesiołowski wozi się luksusową miejską terenówką. Emeryta Niesiołowskiego stać też było na podarowanie córce mieszkania o wartości 280 tysięcy złotych i powierzchni 51 metrów kwadratowych- wyjaśnia „Fakt”.

I co, można żyć w Polsce normalnie? Można! Wystarczy być parlamentarzystą lub ministrem na emeryturze. A co mają powiedzieć zwykli Polacy? – Ja muszę sobie radzić za 900 złotych miesięcznie, bo tyle wynosi moja emerytura – mówi Faktowi Zygmunt Łosiewicz, rolnik z wsi Kiełpino.

Oto emerytury posłów:

Zbigniew Meres z PO - 14,7 tys

Stanisław Żelichowski z PSL - 5,2 tys

Kaziemierz Kutz z PO - 5,1 tys

Stefan Niesiołowski z PO - 4,9 tys

Józef Zych z PSL - 4,8 tys

Krystyna Łybacka z SLD - 4,6

Tadeusz Iwiński z SLD - 4,6 tys

Stanisław Kalemba z PSL - 4,2 tys

Leszek Miller z SLD - 3,6 tys
 

 

Źródło: niezalezna.pl,fakt.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo