Mobilizacja rezerwistów w Estonii. Pilne ćwiczenia na granicy z Rosją

Estonia mobilizuje blisko 1700 rezerwistów na niezapowiedziane ćwiczenia. Podczas nich ma być wzniesione długie na 40 km ogrodzenie z drutu kolczastego na granicy z Rosją.

Zdjęcie ilustracyjne
Sgt. Daniel Cole – https://www.flickr.com/photos/usarmyeurope_images/15291430358/, Avalik omand, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58367951

"Podczas ćwiczeń przetestujemy gotowość bojową wojsk rezerwy oraz łańcuch dowodzenia obrony narodowej" - poinformowały na Twitterze Estońskie Siły Zbrojne.

Ministerstwo obrony narodowej Estonii dodało, że celem mobilizacji żołnierzy rezerwy jest również wsparcie stacjonujących na wschodniej granicy kraju policjantów.

Do ćwiczeń wojskowych dochodzi w momencie intensyfikacji kryzysu migracyjnego na wschodnich granicach Unii Europejskiej i NATO. UE oskarżyła Białoruś o ściąganie z Bliskiego Wschodu i Afryki migrantów i używanie ich do wywierania presji na granice Polski, Litwy i Łotwy.

W poniedziałek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell poinformował o planie rozszerzenia sankcji na osoby i podmioty na Białorusi, które zaangażowane są w transport migrantów.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo