Ziobro o reformie sądów: Nadszedł czas, by ją zrealizować

Chodzi o uruchomienie reformy, która została zatrzymana przed czterema laty - mówił dziś minister Zbigniew Ziobro pytany o szczegóły planowanej reformy wymiaru sprawiedliwości. Przypomniał przy tym, że w 2017 roku prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy przygotowane przez resort sprawiedliwości w zakresie Sądu Najwyższego i KRS.

Zbigniew Ziobro
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił założenia planowanych gruntownych zmian odnoszących się do sądów powszechnych. Minister był pytany, o co chodzi w "kolejnych reformach wymiaru sprawiedliwości".

"Tak naprawdę chodzi o uruchomienie reformy, która została zatrzymana przed czterema laty" - wyjaśnił minister. Przypomniał, że "w 2017 roku pan prezydent zdecydował się na weto, blokując ustawy przygotowane przez ministerstwo sprawiedliwości w zakresie Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa".

- I przygotował własne projekty, które dzisiaj są przedmiotem sporu i są kwestionowane przez instytucje unijne

 - przypomniał. "Projekty, które miały być kompromisem w stosunku do UE, ale UE żadnych kompromisów, jak się okazuje, nie uznaje" - dodał Ziobro.

Zaznaczył, że rząd próbował porozumieć się z Unią i zapadła decyzja, że reforma nie będzie kontynuowana po 2017 roku, aż do momentu, kiedy uda się wypracować kompromis.

- Te projekty czekały cztery lata na ten czas, który teraz właśnie nadszedł, by zrealizować reformę, którą obiecywaliśmy Polakom

- powiedział Ziobro. Zapewnił, że reforma "niesie za sobą ogromne korzyści". 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zbigniew Ziobro #reforma sądów

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo