Kto atakuje polskich funkcjonariuszy? SG: Białoruscy pogranicznicy przebierają się za cywili

Według informacji podanych dziś przez rzecznik Straży Granicznej ppor. Annę Michalską, wśród osób atakujących polskich funkcjonariuszy oraz zaporę na granicy są również białoruscy pogranicznicy przebrani w cywilne ubrania.

twitter.com/@MON_GOV_PL

Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska wyjaśniła, że wśród cudzoziemców atakujących polską granicę identyfikowani są funkcjonariusze służb białoruskich. W cywilnym przebraniu biorą udział w niszczeniu zapory oraz atakach na polskich strażników granicznych, policję i wojsko.

"Nasi funkcjonariusze pełnią tam służbę i kojarzą niektóre osoby. Widzimy, że czasami funkcjonariusze białoruskich służb są przebrani w ubrania cywilne, czasami są również w mundurach"

– powiedziała.

Podczas konferencji prasowej rzecznik SG przekazała, że w poniedziałek przyjęto od 36 migrantów przyjęto wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. W zamkniętych ośrodkach Straży Granicznej przebywa 1857 osób. Wśród nich 1060 złożyło wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. Dominują obywatele Iraku – 651 osób, kolejną dużą grupą są obywatele Afganistanu – 171 osób.

"Będziemy zwiększali liczbę miejsc w ośrodkach"

– powiedziała Anna Michalska.

Na początku grudnia zostanie otwarty na nowo ośrodek w Białej Podlaskiej z kilkudziesięcioma miejscami. Do tej pory był on remontowany.

Wykluczyła możliwość budowania przejściowych obozów. Podkreśliła, że szczególnie w czasie zbliżającej się zimy migranci nie mieliby zapewnionych odpowiednich warunków bytowych.

Michalska przekazała, że w tym roku deportowano 314 cudzoziemców, którzy nielegalnie przedostali się do Polski oraz 150 cudzoziemców, którzy brali udział w nielegalnym przekroczeniu granicy. SW najbliższym tygodniu ma być deportowanych kolejnych 27 cudzoziemców w tym 11 organizatorów przemytu ludzi.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo