Formuła 1 bez Roberta Kubicy. Alfa Romeo stawia na Chińczyka

Robert Kubica w nadchodzącym sezonie nie będzie kierowcą wyścigowym w Formule 1. Zespół Alfa Romeo Racing Orlen we wtorek ogłosił, że jego barwy reprezentował będzie Chińczyk Guanyu Zhou. Pozostałe teamy już wcześniej wybrały swoich kierowców.

Robert Kubica nie będzie kierowcą wyścigowym w Formule 1 w nadchodzącym sezonie
fot. twitter.com/TeamORLEN

Decyzja teamu Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen o zatrudnieniu na stanowisku kierowcy wyścigowego Chińczyka nie jest zaskoczeniem. O takiej możliwości mówiło się już od dość dawna, gdy ujawniono, że firmy z Chin są gotowe dofinansować zespół z Hinwil kwotą nawet 30 mln dolarów w sezonie 2022.

Alfa skreśliła Kubicę i postawiła na Chińczyka

W tej sytuacji w teamie Alfa Romeo Racing Orlen zabrakło miejsca dla Roberta Kubicy, który w dwóch ostatnich sezonach był w tej ekipie kierowcą rezerwowym i testowym. 22-letni Zhou będzie pierwszym w historii kierowcą z Chin startującym w Formule 1. Przyszły zawodnik Alfy Romeo w tegorocznym sezonie jest kierowcą testowym teamu Alpine, startuje także w wyścigach Formuły 2, gdzie aktualnie plasuje się na drugiej pozycji na dwie rundy przed końcem sezonu.

W teamie Alfa Romeo Zhou będzie partnerem Fina Valtteriego Bottasa, który po sezonie 2021 odchodzi z ekipy Mercedesa. W ostatnich trzech sezonach barwy szwajcarskiego zespołu reprezentowali Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi. Raikkonen podjął decyzję o zakończeniu kariery, natomiast Giovinazzi szuka dla siebie innej serii wyścigowej. Być może trafi do wyścigów długodystansowych WEC. Nieoficjalnie mówi się, że jego menedżerowie prowadzą rozmowy z ekipami z Formuły E.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Formuła 1 #Robert Kubica #Alfa Romeo Racing Orlen

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo