Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność • • •

"Niezłomna postawa w obliczu zagrożenia". Premier Morawiecki podziękował funkcjonariuszom służb mundurowych

Premier Mateusz Morawiecki podziękował żołnierzom Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Wojskom Obrony Terytorialnej, Polskiej Policji i innym służbom mundurowym za ich "niezłomną postawę w obliczu zagrożenia i pełną poświęcenia służbę dla ojczyzny" - napisał na Facebooku.

Mateusz Morawiecki
facebook.com/MorawieckiPL

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią ma zostać ustawiony płot z drutem kolczastym i elektronicznymi systemami nadzoru.

W ubiegły wtorek szef rządu spotkał się z żołnierzami i funkcjonariuszami przy granicy polsko-białoruskiej. Podkreślał wówczas profesjonalizm funkcjonariuszy i stwierdził, że miarą suwerenności kraju jest zdolność do obrony granic.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo