Zbigniew Boniek przybity po porażce z Węgrami: „Czarny poniedziałek polskiej piłki”

W poniedziałkowy wieczór polscy piłkarze oddalili się od wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze. Biało-czerwoni przegrywając 1:2 z Węgrami na PGE Narodowym nie są pewni rozstawienia przed barażami. Zbigniew Boniek oceniając to spotkania pisze o "czarnym poniedziałku".

Polacy przegrali z Węgrami w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Zbigniew Boniek zabrał głos po ostatnim grupowym meczu Polaków w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata, w którym Biało-czerwoni przegrali z grającymi już tylko o pietruszkę Węgrami.

Z 12 zespołów w barażach tylko trzy pojadą na Mundial. Rozstawieni czy nie trzeba grać a nie płakać... Dzisiaj to był czarny poniedziałek naszej piłki

- napisał były prezes PZPN.

Boniek podsumował sytuację po meczu z Węgrami

Polacy mocno skomplikowali sobie sprawę awansu na mundial, bowiem poniedziałkowa przegrana może oznaczać brak rozstawienia w barażach. Już w pierwszym meczu podopieczni selekcjonera Paulo Sousy trafić mogą na bardzo silnego rywala - Portugalię albo Włochy.

Biało-czerwonym pozostaje czekać na korzystne rozstrzygnięcia w innych grupach, które pozwolą pozostać naszym piłkarzom na rozstawionej pozycji i zmierzyć się w barażach na swoim stadionie z teoretycznie słabszym rywalem.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Zbigniew Boniek #eliminacje mistrzostw świata ##POLHUN #Polska-Węgry

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo