Z OSTATNIEJ CHWILI

Prokuratura Regionalna w Szczecinie: skierowano wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom: Ewie W. i Małgorzacie M.  • • •

Grupa Wyszehradzka gotowa do pomocy Polsce

Szefowie dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej uzgodnili, że są gotowi do niezwłocznej pomocy Polsce, jeśli będzie tego potrzebowała w obliczu presji migracyjnej – oświadczył minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto na Facebooku.

Ministrowie spraw zagranicznych państw V4
facebook.com/szijjarto.peter.official

„Uzgodniliśmy, że jeśli Polakom będzie potrzebna jakaś pomoc, to trzy pozostałe państwa są gotowe niezwłocznie pośpieszyć im z pomocą” – napisał Szijjarto.

Minister podkreślił, że podczas Rady Spraw Zagranicznych w Brukseli odbyło się nadzwyczajne spotkanie szefów dyplomacji krajów V4, a „tematem była oczywiście presja migracyjna na Polskę”.

„Przede wszystkim podziękowaliśmy Polakom i wyraziliśmy uznanie, że bohatersko bronią zewnętrznych granic UE, a przez to także nas” – oświadczył Szijjarto.

Przypomniał, że w 2015 r. pod podobną presją znalazły się Węgry. „Wtedy mogliśmy liczyć na pomoc V4; to naturalne, że tak samo jest w przypadku Polaków” – oznajmił.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Facebook

#Peter Szijjarto #V4 #Grupa Wyszehradzka #Węgry #Czechy #Słowacja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo