Grupa 70 migrantów z granicy litewsko-białoruskiej idzie w stronę Polski. "Głównie młodzi mężczyźni"

Grupa migrantów, około 70 osób, która sformowała się po stronie białoruskiej na granicy z Litwą, na południu kraju w okolicach Oran, przesuwa się w stronę Polski – poinformowała litewska Służba Ochrony Granicy Państwowej (VSAT).

VSAT

„Grupa około 70 osób migrantów w piątek zaczęła przesuwać się wzdłuż granicy białorusko-litewskiej w stronę Polski” – czytamy w komunikacie VSAT.

Według litewskich pograniczników migranci, w większości młodzi mężczyźni, którzy są obserwowani z ziemi i z powietrza, nie próbują przekroczyć granicy.

Wykrzykują, że idą z powrotem do Polski. Przekonują, że... na granicę litewsko-białoruską zostali z Polski siłą przetransportowani ciężarówkami.

VSAT podkreśla, że litewscy funkcjonariusze udzielili obcokrajowcom pomocy humanitarnej. Pogranicznicy przerzucili przez granicę paczki z artykułami spożywczymi, wodą i innymi artykułami.

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda oznajmił w piątek dziennikarzom, że kraj jest gotowy na odparcie różnego rodzaju ataków.

„Można optymistycznie powitać nadchodzący weekend. Nie ma podstaw do niepokoju. Instytucje i służby wykonują swoją pracę. Na pewno nie poddamy się żadnym prowokacjom i odeprzemy wszelkiego rodzaju ataki migracyjne czy też inne ataki hybrydowe”

– powiedział prezydent.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo