Francja: rekord bezrobocia

Bezrobocie we Francji osiągnęło w kwietniu rekordowy poziom. Bez pracy było 3,26 mln osób, przybyło 39,8 tys. bezrobotnych - poinformowało dzisiaj francuskie ministerstwo pracy. Według nowych danych ministerstwa jeśli wziąć pod uwagę osoby, które

dariuszman/sxc.hu
Bezrobocie we Francji osiągnęło w kwietniu rekordowy poziom. Bez pracy było 3,26 mln osób, przybyło 39,8 tys. bezrobotnych - poinformowało dzisiaj francuskie ministerstwo pracy.

Według nowych danych ministerstwa jeśli wziąć pod uwagę osoby, które nie mogą znaleźć pracy w pełnym wymiarze godzin to liczba bezrobotnych wzrosła w kwietniu o ponad 58 tysięcy.

W marcu liczba osób bezrobotnych we Francji przekroczyła 3,22 mln osób, czyli najwięcej od 1997 roku.

W środę prezydent Francji Francois Hollande powiedział, że priorytetem rządu jest zapanowanie nad rosnącym bezrobociem do końca 2013 roku. Jednak według prognoz OECD w latach 2013-2014 bezrobocie ma we Francji jeszcze wzrosnąć.

W połowie maja francuski Państwowy Instytut Statystyki i Badań Ekonomicznych (INSEE) poinformował, że Francja weszła w recesję w związku z 0,2-procentowym spadkiem produktu krajowego brutto w pierwszym kwartale tego roku. Podobny spadek odnotowano w ostatnim kwartale 2012 roku.

 

Źródło: PAP

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo