Udostępniła wpis o „Polakach je**nych psychopatach”. To córka komendanta, u którego zakatowano Przemyka

Mnóstwo wulgarnych wpisów dotyczących Marszu Niepodległości pojawiło się w sieci. Jeden z nich - o treści "Polacy to psychopaci j***ani" - udostępniła wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Warto przypomnieć, że jest to - jak ustaliła "Gazeta Polska" - córka milicjanta, na którego komisariacie zakatowano Grzegorza Przemyka.

Marsz Niepodległości
Tomasz Hamrat

Wiceprezydent Machnowska udostępniła 11 listopada wpis z wulgarnym komentarzem dotyczącym Marszu Niepodległości i Polaków w nim uczestniczących.

[polecam:https://niezalezna.pl/418276-polacy-to-psychopaci-j-ani-co-udostepnia-na-twitterze-wiceprezydent-warszawy?desktop]

"Polacy to psychopaci j**ani" - brzmiał tweet, odnoszący się do Marszu Niepodległości.

Wpis podała dalej właśnie Aldona Machnowska-Góra.

Następnie naiwnie tłumaczyła, że „podała dalej tweeta, nie zwracając uwagi na komentarz innej osoby, z którym się nie identyfikuje”.

Jak się okazuje, Machnowska-Góra to córka Konstantego Machnowskiego, komendanta komisariatu na Jezuickiej, na którym śmiertelnie pobito Grzegorza Przemyka - co ujawniła "Gazeta Polska". Maturzysta otrzymał kilkadziesiąt uderzeń pałkami w plecy i kilkanaście ciosów w brzuch.

Ojciec Machnowskiej – jak wynika z materiałów IPN – po śmiertelnym pobiciu Grzegorza Przemyka awansował do stopnia majora, a następnie, w końcu lat 80., na własna prośbę został skierowany do rodzinnej Ostrołęki na stanowisko komendanta Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych.

Konstanty Machnowski uniknął odpowiedzialności za sprawę śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka. W aktach sprawy zachowała się notatka ówczesnego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka: „Ma być tylko jedna wersja śledztwa – sanitariusze”. O tej tezie, jako jedynie słusznej, mówiła oficjalna propaganda, która prowadziła też kampanię zniesławiania matki Przemyka i jego otoczenia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo