Biorą sprawy w swoje ręce. Prezes PiS organizuje kolejny szczyt europejskich konserwatystów

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na początek grudnia zaprosił do Warszawy liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych. "Będziemy dyskutować o naszej wizji przyszłości Europy i Unii Europejskiej" - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w lipcu tego roku, grudniowe będzie jego kontynuacją.

Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Europoseł PiS Tomasz Poręba przekazał, że szef PiS zaprosił do Warszawy wielu europejskich konserwatywnych przywódców, aby rozmawiać o przyszłości Europy i aktualnych trendach politycznych w Unii Europejskiej. Kaczyński na spotkanie zaprosił m.in. przewodniczącą Braci Włochów Giorgię Meloni, przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala, przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana oraz przewodniczącego Ligi Matteo Salviniego.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, który w ugrupowaniu odpowiada za kontakty międzynarodowe powiedział dziennikarzom, że na początek grudnia w Warszawie zaplanowano konferencję konserwatywnych, prawicowych i centroprawicowych partii europejskich.

To kontynuacja tego, co zostało zapoczątkowane lipcową deklaracją liderów partii prawicowych i konserwatywnych. W ramach szerokiej dyskusji będziemy rozmawiać o przyszłości Europy. Będzie to próba wypracowania naszej wizji Europy i Unii Europejskiej w kontekście trwającej obecnie debaty o Przyszłości Europy

- mówił Fogiel.

Na początku lipca br. członkowie prawicowych, konserwatywnych ugrupowań, których przedstawiciele zasiadają w Parlamencie Europejskim podpisali wspólną deklarację ideową. Deklaracja została podpisana m.in. przez: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącą Braci Włochów Giorgię Meloni, przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala, przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana, przewodniczącego Ligi Matteo Salviniego oraz przedstawicieli kilkunastu innych partii centro-prawicowych.

W deklaracji jej sygnatariusze podkreślili, że celem podjętej przez nich współpracy jest głęboka reforma UE poprzez powrót do idei, które legły u jej podstaw z suwerenną rolą narodów europejskich. Ponadto w deklaracji zwrócono uwagę na spadek zaufania obywateli państw członkowskich do jej instytucji, co - według sygnatariuszy - jest konsekwencją "reinterpretacji treści Traktatów".

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jarosław Kaczyński #Prawo i Sprawiedliwość

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo