Z OSTATNIEJ CHWILI

Kancelaria Prezydenta: Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października odwoła Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego • • •

Lubuskie: 241 nowych zakażeń wirusem

W województwie lubuskim potwierdzono w piątek 241 nowych zakażeń koronawirusem, nie odnotowano zgonów. Przed rokiem było to odpowiednio – 688 zakażonych i 14 zmarłych – poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

pixabay

W regionie dla pacjentów z COVID-19 jest przygotowanych 457 łóżek. Według stanu z piątku 239 z nich było zajętych. Na 58 stanowisk z respiratorami zajętych było 21. Przed rokiem w tym samym czasie było zajętych 437 łóżek covidowych.

Cały czas funkcjonuje szpital tymczasowy w Zielonej Górze, który dysponuje teraz 114 łóżkami, w tym 30 respiratorowymi. Przebywa tam 96 pacjentów, w tym 10 wymagających intensywnej opieki.

Zgodnie z decyzjami wojewody, do opieki nad pacjentami ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 zostały wyznaczone szpitale w Gorzowie, Zielonej Górze, Torzymiu, Sulechowie, filia szpitala wojskowego w Żaganiu.

Według danych resortu zdrowia w województwie lubuskim w pełni zaszczepionych jest 486 398 osób, czyli ok. 54,73 proc. populacji regionu. W województwie szczepienia na COVID-19 są prowadzone w 265 punktach. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo