11 zatrzymanych po 11 listopada. Policja podała bilans wydarzeń w Warszawie

11 osób zostało zatrzymanych przez policję podczas wczorajszych wydarzeń odbywających się w Warszawie. - Przede wszystkim są to osoby, które posiadały narkotyki, przede wszystkim marihuanę - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Łącznie wylegitymowano 367 osób, 13 osób zostało ukaranych mandatem karnym, 11 zostało zatrzymanych - powiedział Marczak. Jak podkreślił "są to m.in. wykroczenia związane ze spożywaniem alkoholu, ale to też wykroczenia związane chociażby z niewykonywaniem poleceń funkcjonariusza". Dodał, że wystawiono 11 wniosków o ukaranie do sądu, 11 osób zatrzymano.

- Przede wszystkim są to osoby, które posiadały narkotyki, przede wszystkim marihuanę

- zaznaczył rzecznik.

- Pozostałe zatrzymane osoby to pojedyncze przypadki, czy to znieważenia policjanta, czy to naruszenia nietykalności - dodał.

Wyjaśnił też, że te zatrzymania miały miejsce już od wczesnych godzin porannych i wynikały z prowadzonych działań.

- Wczorajsze wydarzenia na ulicach Warszawy były dość spokojne i bezpieczne. Nie odnotowano poważniejszych incydentów, aczkolwiek dzisiaj jest kolejny dzień, gdy analizujemy materiał, który został przez nas zgromadzony - podsumował Sylwester Marczak.

Rzecznik KSP pytany był o czwartkowe incydenty, podczas których spalona została flaga Niemiec i zdjęcie Donalda Tuska.

- Mamy zabezpieczone materiały, które są przekazywane w zależności od tego, z jaką sytuacją mamy do czynienia, a przede wszystkim, w jakim rejonie miało miejsce to zdarzenie. Jak wyjaśnił, czwartkowe zgromadzenia i Marsz Niepodległości odbywały się w kilku miejscach, nie tylko na terenie jednej komendy rejonowej Policji. "Dlatego też, wszystko uzależnione jest od tego, na jakim terenie doszło do popełnienia danego czynu i taka komenda będzie się tymi postępowaniami zajmowała".

W czwartek 11 listopada odbył się Marsz Niepodległości, który wyruszył z ronda Dmowskiego i dotarł na błonia Stadionu PGE Narodowego. Marsz Niepodległości to największe zgromadzenie organizowane w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za organizację marszu odpowiadają środowiska narodowe, jednak w tym roku - aby umożliwić jego legalne przejście - nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Powodem była tocząca się w sądach sprawa rejestracji marszu jako zgromadzenia cyklicznego, w której zapadły orzeczenia niekorzystne dla jego organizatorów. Hasłem tegorocznego marsz było "Niepodległość nie na sprzedaż".

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo