Minister Czarnek o Marszu Niepodległości: Był tak udany, że na Onecie nic nie piszą!

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie szczędził dziś pochwał wczorajszemu Marszowi Niepodległości. - Udało się przeprowadzić naprawdę znakomite uroczystości - powiedział. Stwierdził, że potwierdzeniem faktu, iż marsz był udany jest... brak informacji na portalu Onet.

Marsz Niepodległości 2021 przebiegł spokojnie
fot. Aleksander Mimier/Niezalezna.pl

- To, że udało się wczoraj przeprowadzić naprawdę znakomite uroczystości, podkreślające wagę niepodległości i patriotyzmu w Polsce, o tym świadczy choćby fakt, że dziś przeglądając Onet, to nie ma ani jednej informacji o Marszu Niepodległości. To znaczy, że marsz był tak udany, tak niebywale udany, w tak wspaniałej atmosferze przebiegał – widzieliśmy całe rodziny z małymi dziećmi w wózeczkach, z flagami – maszerowały, żeby pokazać swoją dumę z niepodległości, dumę z bycia Polakami, do tego stopnia, że nawet Onet dzisiaj nic o tym nie pisze

- mówił Czarnek.

Minister pogratulował wszystkim organizatorom Marszu Niepodległości i wszystkim jego uczestnikom "tym 150 tysięcy patriotów, którzy wczoraj demonstrowali swoje przywiązanie do niepodległości".

Czarnek komentował też słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane podczas czwartkowego wystąpienia w Krakowie. Szef PiS mówił m.in. o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy: "W czasie kryzysów strzeżcie się agentów. Trzeba się strzec, podejmować wszelkie możliwe działania, trzeba ich rozpoznawać i wiedzieć, że ta bitwa, która się w tej chwili toczy, to jest bitwa przede wszystkim o świadomość, o to, co będą myśleć i jakie wnioski z tego myślenia będą wyciągać Polacy".

- Pan prezes powiedział to po raz pierwszy 10 listopada wieczorem pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego cytując Józefa Piłsudskiego. To Piłsudski powiedział przed wojną, że w czasach kryzysów strzeżcie się agentów, agenci są najgorsi, są ukryci wśród nas i oni narobią największe szkody dla interesu narodu polskiego

 - powiedział minister edukacji i nauki.

Czarnek podkreślił, że ci agenci byli w Polsce w XIX wieku, przed II wojną światową i są też dzisiaj. Dodał, że "musimy się strzec, wystrzegać kontaktów z agentami".

- Ale przede wszystkim musimy się wystrzegać przyjmowania do wiadomości informacji przekazywanych przez agentów poprzez rozmaite ich wybryki, wyskoki, wypowiedzi, te w mediach społecznościowych. To są agenci, szanowni państwo, którzy działają na szkodę narodu polskiego

 - ocenił Czarnek. Zdaniem ministra, ci agenci są "świadomi i nieświadomi".

"Są tacy, którzy są pełni świadomi tego, co robią. Są tacy, którzy są po prostu naiwni i powtarzają jako modę pewną pewne hasła, pewne zwroty po to tylko, żeby zaistnieć"

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Przemysław Czarnek #Marsz Niepodległości

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo