​W rocznice masakry na pl. Tiananmen rozmawiają o biznesie. LISTA UCZESTNIKÓW

W rocznicę masakry na placu Tiananmen polscy parlamentarzyści z Ewą Kopacz na czele jadą do Chińskiej Republiki Ludowej. Niezalezna.pl dotarła do pełnej listy uczestników delegacji. Po wycofaniu się z podróży dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości w de

Patryk Lubon / Gazeta Polska/ Rec79
W rocznicę masakry na placu Tiananmen polscy parlamentarzyści z Ewą Kopacz na czele jadą do Chińskiej Republiki Ludowej. Niezalezna.pl dotarła do pełnej listy uczestników delegacji. Po wycofaniu się z podróży dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości w delegacji pozostali posłowie partii rządzącej, SLD i Ruchu Palikota.

Skład delegacji  - ChRL - 3-9 czerwca 2013 r. (Pekin, Kanton)

Ewa Kopacz, Marszałek Sejmu RP,

Jerzy Wenderlich, Wicemarszałek Sejmu RP,

Dariusz Rosati (PO), Przewodniczący  Komisji Finansów Publicznych,

Roman Kaczor (PO), Przewodniczący Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej,

Teresa Piotrowska (PO), Zastępca Przewodniczącego Komisji do spraw Kontroli Państwowej,

Sławomir Kopyciński (RP),  Zastępca Przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych,

Stanisława Prządka (SLD), Wiceprzewodnicząca Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej,

Delegacja z marszałek Sejmu Ewą Kopacz na czele udaje się do Chin na początku czerwca. Przedstawiciele Sejmu będą w Chinach 4 czerwca - w rocznicę masakry na Placu Tiananmen.

Kopacz zapewniła, że podczas swojej wizyty w Chinach będzie mówić z chińskimi władzami o prawach człowieka. Choć - jak zaznaczyła – wizyta będzie miała przede wszystkim charakter biznesowy.

W nocy z 3 na 4 czerwca 1989 r. czołgi i wozy pancerne wjechały na centralny plac Pekinu, gdzie przez siedem tygodni demonstrowały tysiące chińskich studentów, domagających się demokratyzacji systemu.

Armia chińska dokonała masakry. Nadal nie rozliczono winnych rzezi. "Matki Tiananmenu" co roku bezskutecznie apelują do władz o śledztwo w sprawie masakry, odszkodowania dla rodzin ofiar, ukaranie odpowiedzialnych za zdławienie protestów oraz o "przełamywanie tabu", jakim wciąż jest w Chinach publiczne mówienie na temat tamtych wydarzeń.

 

Źródło: niezalezna.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo