Szpital tymczasowy w Opolu gotowy na 4. falę

Od poniedziałku szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu jest gotowy na przyjęcie zwiększonej liczby pacjentów - poinformował opolski urząd wojewódzki.

gov.pl

Jak poinformował opolski urząd wojewódzki, dzięki działaniom wojewody szpital tymczasowy dla chorych przy ulicy Wrocławskiej w Opolu jest gotowy na przyjęcie zwiększonej liczby pacjentów.

"Na tę chwilę udało się skompletować zespół, który zaopiekuje się chorymi na Covid-19. W szpitalu są 142 miejsca, z czego 30 stanowią łóżka OIOM. (...) od dziś (8 listopada) placówka ta będzie mogła funkcjonować w pełni. Dalsze rozmowy z zainteresowanymi pracą w szpitalu prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, który pełni rolę patrona szpitala tymczasowego. Jak zauważa wojewoda opolski, pomimo że szpital udało uruchomić się w pełni, specjaliści są nadal poszukiwani"

- poinformował urząd wojewódzki w Opolu.

Według danych urzędu, obecnie w regionie dla chorych zakażonych koronawirusem przygotowanych jest 296 miejsc w szpitalach, z czego zajęte są 132 łóżka. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo