Najnowszy numer „GP”: Hybrydowa orkiestra Putina. Agentura wpływu i pożyteczni idioci

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 10 listopada) szczególnie polecamy artykuł okładkowy red. Michała Rachonia „Hybrydowa orkiestra Putina. Agentura wpływu i pożyteczni idioci to ważny oręż w wojnie nowej generacji”. Będzie też o największym kryzysie imigracyjnym na naszej wschodniej granicy oraz nowych faktach na temat powiązań ludzi WSI z tajnymi więzieniami CIA. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

fragment okładki najnowszego numeru tygodnika "Gazeta Polska"
Gazeta Polska

Zdaniem Walerija Gierasimowa w skład tzw. działań asymetrycznych, które są elementem wojny nowej generacji, zaliczyć należy dążenie do „wykorzystania tzw. potencjału protestu, czyli opozycji wewnętrznej w danym kraju”. Określił on tę wojnę jako działania o charakterze politycznym, ekonomicznym, informacyjnym i… humanitarnym. W komunikatach, które przesyłają opinii publicznej działacze polskich organizacji humanitarnych, odnajdujemy treści dezinformacyjne zbieżne z metodami opisanymi przez strategów wojny informacyjnej z Kremla, ale i otwarte wezwanie do rezygnacji z budowy elementów infrastruktury obronnej Rzeczypospolitej z powodów humanitarnych.
- czytamy w tekście Michała Rachonia.

Ponadto w numerze:

  • Imigranci na sprzedaż 

Jak dowiedziała się „Gazeta Polska”, strażnicy graniczni z Podlasia uratowali z rąk handlarza ludźmi trójkę imigrantów, w tym dwie osoby nieletnie. Najprawdopodobniej miały one zostać zmuszone do prostytucji w domu publicznym za naszą zachodnią granicą. Nasz informator zajmujący się zwalczaniem handlu ludźmi opowiedział nam o związkach między przemytnikami imigrantów na granicy polsko-białoruskiej a handlarzami ludźmi. – „Towar” musi dojechać do końca w dobrym stanie. Ci ludzie mają wartość dla przemytnika – powiedział „GP”.
- więcej w reportażu Huberta Kowalskiego.

  • Oswojone zwierzątka Niemiec 

„Jeśli oswoi się zwierzątko, nie można go porzucić” – tak o Polsce mówił do Niemców były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Jego koledzy z „kasty” prawniczej, atakując polski rząd, mówili z kolei o „wyższej kulturze prawnej” Niemiec. Wiernopoddańczy hołd niemieckiej CDU złożył też nie tak dawno Donald Tusk. Autorów tych służalczych wypowiedzi łączy jeden istotny rys: ukształtowanie przez komunistycznych mentorów.
- czytamy w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • WSI - a tajne więzienia 

„The Washington Post” ujawnił, że amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza miała płacić za działania związane z funkcjonującymi w Polsce tajnymi więzieniami nie tylko Agencji Wywiadu, lecz także Wojskowym Służbom Informacyjnym, kierowanym wówczas przez gen. Marka Dukaczewskiego.
- kulisy całej sprawy ujawnia Piotr Nisztor.

  • wywiad z prof. Bogdanem Chazanem

W Irlandii kilka lat temu śmierć matki w wyniku poronienia septycznego została bardzo nagłośniona, co skutkowało zmianą podejścia społeczeństwa do problemu aborcji. Agenci cywilizacji śmierci chcą powtórzyć ten sam numer w Polsce, ale nie sądzę, by operacja się powiodła. Jeszcze raz powtarzam: nie ma związku śmierci pacjentki w Pszczynie w wyniku ciężkiego powikłania ciąży z zakazem aborcji eugenicznej .
- mówi prof. Bogdan Chazan, wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

  • Dlaczego świętujemy 11 listopada?

Polska Niepodległa – Druga Rzeczpospolita to termin, który właściwie pojawia się na dobre dopiero po 1945 roku, wcześniej raczej go nie używano – jak każde państwo nowe czy też odradzające się po wielu latach niebytu na mapach świata, szukała swego mitu założycielskiego.
- czytamy w tekście Krzysztofa Kloca.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo