Cracovia żegna się z Michałem Probierzem

Michał Probierz przestał pełnić obowiązki trenera i wiceprezesa ds. sportowych Cracovii – poinformował krakowski klub. Bezpośrednią przyczyną była niedzielna porażka "Pasów" 0:1 derbach Krakowa z Wisłą w 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy.

Michał Probierz
fot. PiotrKucza [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)] via Wikimedia

Umowa, która miała obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku, została rozwiązana za porozumieniem stron.

49-letni Probierz trenerem Cracovii został 21 czerwca 2017 roku zastępując Jacka Zielińskiego. W styczniu 2019 roku objął także funkcję wiceprezesa ds. sportowych.

Po jego kierunkiem Cracovia zajmowała w ekstraklasie dziewiąte (2018), czwarte (2019), siódme (2020) i czternaste miejsce (2021). Obecnie "Pasy" plasują się na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów.

W sumie Probierz prowadził Cracovię w 175 oficjalnych meczach. Był najdłużej pracującym trenerem w ekstraklasie. Dłuższy staż w jednym klubie od niego miał tylko opiekun Rakowa Częstochowa – Marek Papszun, ale on przejął zespół, gdy był w II lidze.

Największym sukcesem Probierza w Cracovii było wywalczenie – po raz pierwszy w historii klubu - Pucharu Polski w 2020 roku, po zwycięskim (3:2) finale z Lechią Gdańsk. Było to pierwsze trofeum "Pasów" od 1948 roku, gdy po raz ostatni zdobyły tytuł mistrza Polski. W tym roku Cracovia sięgnęła też po Superpuchar pokonując mistrzów Polski – Legię Warszawa.

Po kierunkiem Probierza Cracovia brała udział w rozgrywkach Ligi Europy. W 2019 odpadła w rywalizacji ze słowackim DAC Dunajska Streda (1:1 i 2:2), a rok później uległa szwedzkiemu Malmoe FF 0:2.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Michał Probierz #Cracovia #ekstraklasa

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo