Przywitaj wtorek z Gazetą Polską Codziennie: Łukaszenka zlecił atak na Polskę!

Atak na polską granicę, Tuska plan wygrania najbliższych wyborów oraz kolejne absurdalne wypowiedzi Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein – to tylko niektóre z tematów, jakimi zajęliśmy się we wtorkowym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie. 

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W poniedziałek rano w stronę polskiej granicy wyruszył cały tabun migrantów - głównie młodych mężczyzn - prowadzony w asyście białoruskich służb. Po południu doszło do prób sforsowania polskiej granicy przez agresywnych migrantów, którzy próbowali m.in. przecinać ogrodzenie. - Polskie służby bronią nas, ale potrzebują naszego wsparcia! Nie żałujcie Im tego! - zaapelował Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA. Podczas starć na granicy dochodziło do licznych prowokacji. Na jednym z nagrań widać, jak mężczyźni dmuchają dymem papierosowym w oczy dziecka, by wywołać łzy. Niedługo później zdjęcie tego samego chłopca z „zapłakanymi oczami” służyło za ilustrację do materiału „Gazety Wyborczej” o "użyciu gazu łzawiącego przez polskie służby". 

Poniedziałkowe wydarzenia mogą być dopiero początkiem ciężkiej batalii o polskie granice. W najbliższych tygodniach reżim Łukaszenki zamierza utworzyć połączenia lotnicze z kolejnymi regionami Bliskiego Wschodu. 

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy zupełnie przykryła wywiad „Newsweeka” z Donaldem Tuskiem. On sam nie wydaje się przejmować dramatem na polsko-białoruskiej granicy. Nowowybrany lider Platformy Obywatelskiej przekonuje za to, że ma plan wygrania najbliższych wyborów. Problem, że jest on taki sam jak Grzegorza Schetyny – ma być jeden antyPiS-owy blok. Tusk skromnie porównuje siebie do Odyseusza...

Wtorkowa GPC przyjrzy się też jaki stosunek do ojczystego języka ma Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein (z domu Woźniakowska). Eurodeputowana kilka miesięcy temu rozstała się z Platformą Obywatelską, gdy notowania partii zaczęły drastycznie topnieć. Parlamentarzystka, która formalnie reprezentuje Polskę w Unii Europejskiej przyznała, że… chowa się pod stół na dźwięk naszego języka.

O innych niemądrych wypowiedziach pani Róży, a także o wielu innych ciekawych i aktualnych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej „Codziennej”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo