​TVN nie wejdzie do Sejmu?

Do naszej redakcji dotarł list otwarty skierowany do Marszałek Ewy Kopacz, w którym Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy wyraża swoje oburzenie z powodu nasilających się przypadków bulwersujących zachowań mediów i apeluje o rozważen

Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Do naszej redakcji dotarł list otwarty skierowany do Marszałek Ewy Kopacz, w którym Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy wyraża swoje oburzenie z powodu nasilających się przypadków bulwersujących zachowań mediów i apeluje o rozważenie możliwości ograniczenia dostępu do Sejmu dziennikarzom, którzy naruszają zasady etyki dziennikarskiej.

Przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy prof. Jan Szyszko w liście do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz zwraca uwagę, że w ostatnim czasie obserwujemy nasilenie bulwersujących zachowań niektórych przedstawicieli mediów. W ocenie zespołu parlamentarnego coraz częściej kłamstwo, manipulacje, obrażanie wartości religijnych i narodowych jak również atakowanie autorytetów staje się bezkarną normalnością w większości mediów.

- Dnia 22 maja 20013 roku w TVN24 ukazał się wywiad z panią poseł Krystyną Pawłowicz, nagrany w gmachu Sejmu i zmanipulowany co do treści w następnych przekazach. Wypaczana jej wypowiedź, którą ktoś z redakcji TVN przygotował, to obraz rażącej sprzeczności z zasadami dziennikarskiego obiektywizmu. W zaistniałej sytuacji Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, zdając sobie sprawę jak ważny jest rzetelny przekaz, również dla jednoczącej się Unii Europejskiej, zwraca się z apelem do pani Marszałem o zajęcie stanowiska potępiającego zachowania mediów – czytamy w liście skierowanym do Marszałek Sejmu.

Ponadto przedstawiciele zespołu parlamentarnego ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy apelują o rozważenie możliwości uznania za „persona non grata” w Sejmie tych dziennikarzy, którzy „wykazują się skrajnym brakiem, nie tylko dziennikarskiej etyki ale i podstawowego zachowania”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo