Na granicę dociera ogromna grupa imigrantów! „To największa próba masowego wejścia na teren Polski” [WIDEO]

Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski - poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Dodał, że w grupie, którą Białorusini uformowali, przeważają młodzi mężczyźni. Imigranci idąc w otoczeniu uzbrojonych funkcjonariusz białoruskich służb.

twitter.com/StZaryn, facebook.com/HALGORDgermanyPress

Informację na ten temat Żaryn przekazał na Twitterze. Do wpisu dołączył film, na którym widać, jak wzdłuż drogi maszeruje grupa kilkuset osób z bagażami.

"Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski" - przekazał Żaryn.

W kolejnym wpisie dodał, że w grupie przeważają młodzi mężczyźni.

"Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski" - ocenił.

Na Facebooku jest prowadzona relacja na żywo z sytuacji po białoruskiej stronie - nie wiadomo jednak przez kogo: któregoś z imigrantów, czy funkcjonariuszy białoruskich służb.

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy.

 


Źródło: PAP, Twitter, Facebook, niezalezna.pl,

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo