Złoto dla Polski w Kazaniu! Radosław Kawęcki bezkonkurencyjny na pływackich mistrzostwach Europy

Radosław Kawęcki, czasem 1.48,46, zdobył złoty medal na 200 m stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Szósty w tym samym wyścigu był Ksawery Masiuk - 1.52,86.

Radosław Kawęcki wywalczył złoty medal dla Polski w Kazaniu
fot. facebook.com/radek.kawecki.official

Radosław Kawęcki tradycyjnie zaczął spokojnie i po 50 metrach był ostatni. W połowie dystansu zajmował piąte miejsce, a po 150 m już prowadził i ostatecznie wygrał wyraźnie. Kolejne miejsca zajęli Włosi - Lorenzo Mora (1.49,73) i Michele Lamberti (1.50,26).

Złoto Radosława Kawęckiego. Skrót wyścigu w linku poniżej

Kawęcki na krótkim basenie radzi sobie doskonale. 30-letni grzbiecista od 2012 roku nie schodzi z podium mistrzostw świata. W swojej koronnej konkurencji 200 m zdobył złoto kolejno w Stambule (2012), Dausze (2014) i Windsorze (2016), a w 2018 roku dorzucił do tego brąz w Hangzhou. Jeszcze lepiej wiedzie mu się w ME. Niedzielny medal jest jego siódmym z najcenniejszego kruszcu.

To był ostatni występ Polaków w Kazaniu. Z Rosji wrócą z ośmioma medalami. Pozostałe to złoty Alicji Tchórz, dwa srebrne Katarzyny Wasick oraz brązowe Pawła Juraszka, Jakuba Majerskiego i sztafet - kobiecej i mieszanej 4x50 m st. dowolnym.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Radosław Kawęcki #pływanie

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo