Szpital w Gorzowie: ograniczenia w odwiedzinach

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim wprowadza ograniczenia w możliwości odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w lecznicy – poinformowała rzeczniczka tej lecznicy Agnieszka Wiśniewska.

"Od piątku (5 listopada br.) odwiedziny pacjentów będą możliwe jedynie w sytuacjach szczególnych. W takich przypadkach niezbędne będzie uzyskanie zgody lekarza dyżurnego i zachowanie zasad reżimu sanitarnego (stosowanie maseczek ochronnych zakrywających usta i nos oraz dezynfekcja rąk)"

– wyjaśniła Wiśniewska.

Dodała, że szpital utrzymuje możliwość uczestniczenia w porodzie osobie towarzyszącej rodzącej, po wcześniejszym uzyskaniu negatywnego testu w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w przypadku osób nieuodpornionych.

Od wtorku (2 listopada br.) aż do odwołania odwiedziny na wszystkich oddziałach wstrzymał Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Jak przekazała wówczas lecznica, powodem tej decyzji jest "dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem".

W komunikacie przekazano, że "w wyjątkowych sytuacjach, pod warunkiem indywidualnej zgody kierownika lub ordynatora oddziału, może zostać udzielona zgoda na odwiedziny w ograniczonym zakresie".

W województwie lubuskim potwierdzono w piątek 250 nowych zakażeń koronawirusem, nie było zgonów. W regionie dla pacjentów z COVID-19 jest przygotowanych 310 łóżek. Według stanu z piątku 147 z nich było zajętych; z 48 stanowisk z respiratorami 16 było zajętych.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo