Czeka nas pogodny wieczór. Nocą przyjdą deszcze

Na południu Polski sobota będzie pogodna i bez opadów do końca dnia. W północnej połowie kraju zachmurzenie będzie duże, możliwe są przelotne opady deszczu - powiedziała PAP synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

flickr

Według prognozy pogody przygotowanej dla przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytut Badawczego, w sobotę Polska będzie podzielona na pogodne południe i pochmurną oraz deszczową północ.

Dzisiaj na północy kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, z przelotnymi opadami deszczu. Na południu przeciwnie - słonecznie, tylko miejscami możliwe jest niewielkie zachmurzenie, jednak bez opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich, do około 11-12 stopni na Wybrzeżu i południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, na wybrzeżu jeszcze dość silny i miejscami porywisty. Najsilniej zawieje na Wybrzeżu, gdzie porywy mogą osiągać do 60 km/h i na Śnieżce, gdzie wiatr może wiać z prędkością do 80 km/h.

Z soboty na niedzielę na południu poszerzy się obszar z zachmurzeniem małym. W centrum kraju spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, a na północy kraju zachmurzenie duże, ze słabymi opadami deszczu. W godzinach wieczornych, na południowym zachodzie, w kotlinach górskich, możliwe są mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Po północy, wraz ze wzrostem siły wiatru, mgły będą zanikać.

Temperatura w nocy od zera na południu do 5 stopni na przeważającym obszarze kraju. Nad morzem termometry mogą wskazać do 8 stopni. W rejonach podgórskich prognozowane są temperatury od minus 3 do minus 1 stopnia. Na południowym wschodzie możliwe są przygruntowe przymrozki do minus dwóch stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na Wybrzeżu może być silny i porywisty, osiągający w porywach 70 km/h. Na śnieżce wiatr może wiać z prędkością do 90 km/h.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo