W Rosji ponad 40 tys. osób zakaziło się koronawirusem

40 735 osób zakaziło się w Rosji koronawirusem w ciągu minionej doby - podał w piątek sztab rządowy. Nadal codziennie na Covid-19 umiera ponad 1100 osób: od czwartku odnotowano 1192 przypadki śmiertelne, tylko o trzy mniej niż poprzedniego dnia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Najwięcej nowych zakażeń wykrywanych jest w Moskwie. W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło tam 6407 zachorowań. Jednak mer stolicy Siergiej Sobianin zapewnił w czwartek wieczorem, że sytuacja epidemiczna w mieście ustabilizowała się dzięki trwającym dniom wolnym od pracy.

W szczególności, liczba trafiających do szpitala waha się teraz wokół 1,5 tys. w ciągu tygodnia - dodał Sobianin. Wcześniej było to około 1,6-1,7 tysiąca, a więc wskaźnik ten nie rośnie - ocenił.

Dni wolne zakończą się w Moskwie w najbliższy poniedziałek. Trwały zaś od 28 października. W tym czasie nie działały kawiarnie, restauracje, sklepy (z wyjątkiem spożywczych), biblioteki, kluby fitness, centra handlowe.

W całej Rosji dni wolne również powinny zakończyć się 7 listopada, ale niektóre regiony już ogłosiły, że przedłużą je o kolejny tydzień.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo