Dramat lesbijek! Czują się zmuszane do seksu z transpłciowymi kobietami, bo obawiają się... oskarżeń o transfobię

Niektóre lesbijki spotkały się z oskarżeniami o transfobię, a także otrzymują pogróżki, kiedy przyznają, że nie pociągają ich kobiety trans. Jak przyznają, czują presję, by uprawiać seks z kobietami transpłciowymi lub do akceptowania ich jako swoich partnerów.

pixabay.com/SharonMcCutcheon

Ponad połowa z 80 kobiet, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez grupę Get the L Out, zgłosiła, że czuła presję zaakceptowania transpłciowej kobiety jako partnera seksualnego.

W sumie 66 proc. z badanych stwierdziło, że czuły się zastraszane lub otrzymywały groźby w swoich grupach LGBT.

Respondentki ankiety podzieliły się swoimi doświadczeniami:

„Myślałam, że zostanę nazwana transfobem lub że byłoby to źle odebrane, gdybym odmówiła transpłciowej kobiecie, która chciała wymienić się nagimi zdjęciami. Młode kobiety czują presję, by spać z transpłciowymi kobietami”.

Organizacja przyznała, że ​​wielkość próby nie była reprezentatywna dla całej społeczności lesbijek, ale stwierdziła, że ​​jest to ważne narzędzie do podkreślania ich „punktów widzenia i historii”.

Aktywiści skrytykowali ankietę dotyczącą metody stosowanej przez Get the L Out w celu przyciągnięcia respondentów, ponieważ ankieta została wysłana tylko do grup kobiet i lesbijek w mediach społecznościowych.

„Nikt nie mówi, że to powszechny problem, którego doświadcza każda lesbijka każdego dnia, ale to nie znaczy, że tak się nie dzieje”

- podkreśliła jedna z anonimowych kobiet.

W raporcie BBC podkreślającym ten problem kilka kobiet wypowiadało się pod pseudonimami i powiedziało, że doświadczyły słownej przemocy po oświadczeniu, że nie chcą uprawiać seksu z kobietą trans. Nazwano je fetyszystkami genitaliów, zboczeńcami a także oskarżono o transfobię.

Jedna z kobiet usłyszała również od osób ze środowiska transpłciowego, że "woleliby zabić ją niż Hitlera".

Dodaję, że istnieje w tym środowisku powszechny argument: „A co, jeśli spotkałaś kobietę w barze, która jest naprawdę piękna, dobrze się dogadywałaś, wróciłaś z nią do domu i odkryłaś, że ma penisa? Czy po prostu nie byłabyś zainteresowana?”. Kobieta odpowiada, że tak, bo "nawet jeśli ktoś na początku wydaje się atrakcyjny, możesz go odrzucić".

 Źródło: dailymail.co.uk, niezalezna.pl,

 

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo