Antysemityzm w samolocie. West Ham przerażony zachowaniem angielskich kibiców

Kibice angielskiego West Ham United znaleźli się na cenzurowanym po antysemickim wybryku przed meczem Ligi Europy z KRC Genk. Klub oświadczył, że jest "przerażony" zachowaniem fanów.

Kibice West Hamu na widok Żyda w samolocie zaczęli śpiewać antysemicką piosenkę
fot. screen/twitter

West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, zremisował w czwartek 2:2 z belgijskim KRC Genk i zapewnił sobie awans z grupy w Lidze Europy. W angielskich mediach dużo więcej niż o wyniku mówi się jednak o zachowaniu kibiców drużyny z Premier League.

W internecie pojawiło się nagranie z kibicami West Hamu, którzy samolotem podróżowali do Belgii. Na widok Żyda idącego między krzesełkami Anglicy zaczęli śpiewać antysemicką piosenkę.

Angielscy kibice dają pokaz antysemityzmu

Klub z Londynu oświadczył na łamach angielskiej prasy, że jest "przerażony" zachowaniem kibiców.

West Ham współpracuje z liniami lotniczymi w celu zidentyfikowania osób, które znalazły się na nagraniu. Kontynuujemy politykę zerowej tolerancji dla wszelkich przejawów dyskryminacji. Wszelkie zidentyfikowane osoby otrzymają bezterminowy zakaz wstępu na mecze naszej drużyny.

Antysemityzm jest dużym problemem nie tylko w Anglii, ale także w Niemczech. Według opublikowanych w maju statystyk Federalnego Urzędu Kryminalnego - W 2020 r. liczba przestępstw na tle antysemickim w Niemczech była najwyższa od dwudziestu lat - czyli od momentu prowadzenia takich badań statystycznych.

 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#West Ham United #antysemityzm #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo