Weekend szczepień covidowych na Podkarpaciu

W najbliższy weekend w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie się akcja szczepień przeciw Covid-19. Każdy chętny będzie mógł zaszczepić się jednym z dwóch preparatów: Johnson&Johnson oraz Pfizer.

https://rzeszow.uw.gov.pl/

O akcji poinformowała na konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Podkreśliła, że w regionie zaszczepiło się zaledwie 38 proc. osób. "Bardzo nad tym boleję, dlatego w ten weekend w urzędzie organizujemy kolejną już akcję szczepień" – dodała.

Akcja organizowana jest we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. To pracownicy tej placówki będą szczepić wszystkich chętnych.

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody Michał Mielniczuk, będą to dwaj lekarze, którzy będą kwalifikować do szczepienia, oraz dwie osoby szczepiące. "Z medykami pracować będzie także osoba, która odpowie na wszelkie pytania dotyczące szczepionek przeciw Covid-19. Nasza akcja skierowana jest do każdego zainteresowanego szczepieniem, w tym również dawką przypominającą, posiadającego aktywne e-skierowanie” – podkreślił.

Mielniczuk dodał, że nie ma konieczności wcześniejszego umówienia się na wizytę.

W sobotę punkt szczepień będzie otwarty od godz. 9 do godz. 14, natomiast w niedzielę od godz. 10 do godz. 16.

Na Podkarpaciu w czwartek w szpitalach przebywało 650 osób, które były zakażone koronawirusem, ok. 90 proc. z nich to osoby niezaszczepione. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo