Dzień przekraczania granic... M.in. o tym w "Gazecie Polskiej Codziennie"

Środa upłynęła pod znakiem przekraczania granic. Do kolejnej prowokacji doszło na granicy polsko–białoruskiej.  Polscy żołnierze zauważyli na terytorium RP trzy umundurowane osoby z bronią długą. M.in. o tym w jutrzejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

GPC

„Po próbie nawiązania kontaktu przez polski patrol nieznane osoby przeładowały broń, a potem oddaliły się w kierunku Białorusi”

– poinformował wczoraj rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Zaniepokojenie tą sytuacją wyraziła Kwatera Główna NATO, a także Komisja Europejska. Napięcie na polsko – białoruskiej granicy jest tym bardziej niepokojące, że Rosja eskaluje napięcie na granicy z Ukrainą. Działania rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą niepokoją ekspertów i analityków. Ci ostrzegają, że jest to sytuacja bezprecedensowa, a przegrupowanie i dozbrojenie oddziałów może mieć związek z planami wejścia rosyjskich wojsk na teren Ukrainy. 

Po drugiej stronie Atlantyku istotną granicę republikanie przekroczyli w Wirginii. Glennowi Youngkinowi udało się wygrać wybory gubernatora w Wirginii. Jest pierwszym republikaninem, który wygrał tam w ogólnostanowych wyborach od 2009 r.

– Zwycięstwo prawicy pokazuje, że amerykańska elita jest zaniepokojona rządami prezydenta Joego Bidena i chce zmiany – uważa redaktor naczelny „Codziennej” Tomasz Sakiewicz. – W Wirginii mieszczą się tam kluczowe dla bezpieczeństwa USA instytucje, jak CIA, FBI czy znaczna część Pentagonu, nawet słynny cmentarz wojskowy Arlington – wymienia red. Sakiewicz.

– Zwycięstwo prawicy pokazuje, że amerykańska elita jest zaniepokojona rządami prezydenta Bidena i chce zmiany. Widzi, że w ciągu roku pogorszyła się pozycja Stanów Zjednoczonych i sytuacja bezpieczeństwa. Chce przywrócenia tradycyjnej polityki, której Ameryka jest liderem, a która zapewniała od II wojny światowej względny pokój na całym globie – uważa redaktor naczelny „Codziennej”.

Zapraszam do lektury.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo