Kontrowersyjny wywiad z wiceburmistrzem Michałowa. Żaryn: To skrajna nieodpowiedzialność!

Wiceburmistrz Michałowa udzielił wywiadu niemieckiemu magazynowi informacyjnemu "Focus". W zapowiedzi rozmowy padają hasła o "humanitarnym dramacie" i "warunkach wojennych". - To skrajna nieodpowiedzialność, przedstawianie własnego kraju w złym świetle - podkreśla na Twitterze Stanisław Żaryn.

Zdjęcie ilustracyjne
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

 Niemiecki Focus zainteresował się sytuacją na polsko-białoruskiej granicy. Kilka dni temu opublikowano wywiad z zastępcą burmistrza Michałowa Konradem Sikorą. Tak go zapowiadano:

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jeszcze przed zimą przeradza się w humanitarny dramat o niewyobrażalnych rozmiarach. W wywiadzie dla FOCUS Online wiceburmistrz gminy w pobliżu granicy maluje wstrząsający obraz, który przypomina warunki wojenne. Liczby uchodźców i ofiar śmiertelnych mogą być również znacznie wyższe niż wcześniej wiedziano.

Wywiad nie przeszedł bez echa także w Polsce. Słowa o "warunkach wojennych" oburzyły opinię publiczną.

- To skrajna nieodpowiedzialność, przedstawianie własnego kraju w złym świetle i wpisywanie się w białoruską propagandę - wskazał rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych. Stanisław Żaryn. 

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego, przylegających do granicy z Białorusią, obowiązuje stan wyjątkowy.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Stanisław Żaryn #Białoruś

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo