Sukces polskiej sztafety na pływackich mistrzostwach Europy. Biało-czerwone z Kazania wrócą z medalem

Polska sztafeta pływacka 4x50 m stylu dowolnym, w składzie Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz, wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Zwyciężyły Rosjanki, a drugie miejsce zajęły Holenderki.

Polska sztafeta zajęła trzecie miejsce na pływackich mistrzostwach Europy w Kazaniu
fot. screen/tvp

Biało-czerwona sztafeta z wynikiem 1.35,94 ustanowiła na pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie nowy rekord Polski. Rosjanki osiągnęły czas 1.34,92, a Holenderki 1.35,47. Dwa lata temu w Glasgow płynące w tym samym składzie Polki zajęły szóste miejsce. Od tamtego czasu poprawiły się o blisko sekundę i wdarły się na podium.

Medal Polek w Kazaniu. Skrót wyścigu w linku poniżej

Wasick, Fiedkiewicz, Sztandera i Tchórz mają jeszcze jedną szansę na sukces w sztafecie. W rywalizacji 4x50 m st. zmiennym będą bowiem broniły tytułu wywalczonego w 2019 roku. Indywidualnie natomiast na podium może już w środę znaleźć się Wasick. 29-letnia zawodniczka z drugim wynikiem awansowała do finału 50 m kraulem. Najszybsza na tym etapie była Szwedka Sarah Sjoestroem.

Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła męska sztafeta 4x50 m st. dowolnym. Paweł Juraszek, Jakub Majerski, Ksawery Masiuk i Mateusz Chowaniec osiągnęli czas 1.26,06. Do podium zabrakło im sporo, bo ponad 2,5 s. Wygrali Holendrzy - 1.22,89, przed Włochami - 1.22,92 i Rosjanami - 1.23,35.

Indywidualnie Majerski z trzecim wynikiem awansował do finału 100 m st. motylkowym. To pierwszy medal dla Polski na tej imprezie. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#pływanie

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo