Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent: "W koncepcji strategicznej NATO z 2010 roku Rosja była nazywana partnerem. Jest czas najwyższy, by całkowicie zmienić to podejście. Dziś Rosja jest największym zagrożeniem dla państw Sojuszu Północnoatlantyckiego" • • • Prezydent: w poniedziałek po szczycie NATO zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa • • •

Szpital tymczasowy na Okęciu to już fakt. Kraska: "Będzie około 200 miejsc dla pacjentów"

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w związku ze stale rosnącą liczbą osób zakażonych, do 5 listopada uruchomiony zostanie szpital tymczasowy na warszawskim Okęciu. Możliwe będzie przyjęcie tam około 200 pacjentów z Covid-19.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Wiceminister zdrowia pytany o kalendarz uruchamiania kolejnych szpitali tymczasowych przypomniał, że szpital w Ostrołęce już działa, a we wtorek w jego ślady pójdzie szpital w Poznaniu. Ponadto do końca tego tygodnia ruszy szpital wojskowy na Okęciu.

"Szpital w Ostrołęce już działa. Dzisiaj otwieramy też szpital tymczasowy w Poznaniu. W tym tygodniu, w najbliższych dniach, rozpocznie też działalność szpital wojskowy na Okęciu. Dla pacjentów przeznaczamy tutaj 170 miejsc i około 30 miejsc respiratorowych"

- powiedział Kraska.

Wiceminister zapytany o szczegóły uruchomienia placówki na Stadionie Narodowym powiedział, że to kolejny etap rozbudowy infrastruktury szpitalnej związanej ze wzrostem zakażeń.

"Zobaczymy, jaka będzie sytuacja epidemiologiczna i wtedy będziemy podejmować kolejne decyzje"

- powiedział Kraska.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, jako gość Polsatu News i portalu interia.pl, zapytany, czy szpital na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony odpowiedział, że “na pewno będzie w jakiejś perspektywie, wcale nie tak długiej, uruchomiony”.

Równocześnie zaznaczył, nie jest jeszcze wyznaczona data, kiedy to nastąpi. Na uwagę, że mówiąc takie słowa automatycznie kasuje wszystkie imprezy, które są tam zaplanowane, odparł, że "są rzeczy ważniejsze".

Szpital na Stadionie Narodowym był pierwszym szpitalem tymczasowym budowanym w Polsce w czasie pandemii COVID-19, filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Pod koniec maja opuścił go ostatni pacjent. Szef KPRM Michał Dworczyk informował wówczas o zawieszeniu działalności szpitala. W sumie pomoc w szpitalu otrzymało ponad 1,8 tys. pacjentów.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo