Akcja ekologów "Rower pomaga zwierzętom". Teraz każdy z nas może pomóc!

Bielska fundacja ekologiczna Arka zainicjowała akcję "Rower pomaga zwierzętom". Wojciech Owczarz, prezes fundacji, poinformował dziś, że za każde przejechane przez Polaków 10 km na rowerze zakupiony zostanie 1 kg marchwi, buraków lub kapusty dla zwierząt.

Zdjęcie ilustracyjne
Wikimedia Commons/Krzysztof Popławski Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

"Inspiracją do akcji była Arka, klacz, którą wykupiliśmy w zeszłym tygodniu z transportu na rzeź. Przebywa w Przystani Ocalenie w Ćwiklicach. Obiecaliśmy pomóc w jej utrzymaniu, ale w Przystani jest prawie 500 zwierząt. Chcemy im wspólnie pomóc, bo jest to im potrzebne"

– powiedział Wojciech Owczarz.

Zorganizowana akcja potrwa do 28 lutego 2022 roku. Została ona przygotowana z myślą o rosnącej grupie rowerzystów, którzy używają swoich jednośladów przez cały rok - również zimą. 

Jak wziąć udział w akcji?

Jest to możliwe na dwa sposoby!

Jedyne co należy zrobić to dołączyć do klubu "Rower Pomaga zwierzętom" na aplikacji Stravahttps://www.strava.com/clubs/996453 lub wpisać przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl, wybierając z listy cel: "Rower Pomaga zwierzętom".

"Za każde przejechane 10 km my kupimy zwierzętom 1 kg marchwi, buraka czy kapusty"

– powiedział prezes Arki.

"Rower pomaga" to akcja, którą Arka prowadzi od wielu lat. Dotychczas jej wymiernym efektem były rowery, które za przejechane kilometry przez Polaków, trafiały do dzieci z domów dziecka. Dotychczas najmłodsi otrzymali ich blisko 340. Dodatkowo akcja promuje też ograniczenie emisji CO2.

Fundacja Ekologiczna Arka istnieje od 2005 r. W działalności skupia się przede wszystkim na edukacji ekologicznej w dziedzinie gospodarki odpadami i dbałości o klimat.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo