Stadion zamknięty przez homofobię. FIFA ukarała Meksyk za przyśpiewki kibiców

Piłkarska reprezentacja Meksyku dwa mecze w eliminacjach mistrzostw świata rozegra przy pustych trybunach, a federacja będzie musiała zapłacić 100 tys. franków szwajcarskich - to kara za homofobiczne okrzyki kibiców podczas spotkań z Kanadą i Hondurasem.

Meksysk dwa mecze eliminacji mistrzostw świata rozegra bez kibiców
fot. fmf.mx

Meksyk świetnie sobie radzi w eliminacjach i po sześciu kolejkach decydującej rundy strefy CONCACAF jest zdecydowanym liderem (trzy najlepsze zespoły z ośmiu wywalczą awans do MŚ w Katarze, zaś czwarty rozegra baraż interkontynentalny). Gorzej wygląda zachowanie kibiców, którzy kolejny raz dopuścili się homofobicznych reakcji. Z tego powodu Meksykanie już we wrześniu musieli zagrać na pustym stadionie przeciwko Jamajce.

Meksykanie podpadli FIFA przez homofobiczną przyśpiewkę

FIFA postanowiła, że tym razem kara będzie dotyczyła dwóch najbliższych spotkań Meksyku w charakterze gospodarza - w styczniu z Kostaryką i w lutym z Panamą. Ponadto na federację nałożona została grzywna.

FIFA w poniedziałek ukarała także węgierskich kibiców za wydarzenia na Wembley. W październikowej potyczce Madziarów z Anglikami doszło do starć fanów przyjezdnych z policją. W efekcie Węgrzy zostali ukarani zakazem wstępu na Stadion Narodowy w Warszawie na najbliższe spotkanie z Biało-czerwonymi w eliminacjach mundialu 15. listopada.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#homofobia #FIFA #Meksyk #piłka nożna

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo