Przywitaj wtorek z „Gazetą Polską Codziennie”: Kolejny polityczny celebryta składa hołd Niemcom

Niemiecki hołd Adama Bodnara, coraz większy napór nielegalnych migrantów na naszą granicę oraz spotkanie G20 – to tylko niektóre z tematów, jakie opisaliśmy we wtorkowym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie. 

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Adam Bodnar - odbierając w Niemczech nagrodę - w swoim przemówieniu porównał Polskę do dzikiego zwierzęcia, którego Niemcy – jako mentor – mają oswajać. Skandaliczne wystąpienie byłego Rzecznika Praw Obywatelskich wywołało lawinę komentarzy polityków i internautów. - Takim zachowaniem Adam Bodnar wspiera działania, które mają doprowadzić do faktycznej rezygnacji z suwerenności Polski – to jedna z łagodniejszych ocen, którą dla naszej gazety sformułował politolog dr Krzysztof Kawęcki.

Wtorkowa GPC przyjrzy się też sabotażowi, jaki prowadzi totalna opozycja w stosunku do walki polskich służb z przemytem cudzoziemców. Żołnierze i funkcjonariusze zmagają się z kolejnymi migrantami, którzy próbują nielegalnie przedostać się z Białorusi na terytorium Unii Europejskiej. Niestety niebezpieczny przemytnik ludzi, który został schwytany przez policjantów, nie trafił do aresztu w wyniku postanowienia sądu. Migrantów przewozili ostatnio także aktywiści Obywateli RP. Od początku kryzysu migracyjnego, który został wywołany przez reżim Aleksandra Łukaszenki, odnotowano już ponad 28,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy państwowej.

W najbliższej GPC nie zabraknie też informacji z zakończonego niedawno szczytu G20. W Rzymie zawarto wprawdzie porozumienie w sprawie walk ze zmianami klimatu, ale oceniane jest ono jako mało przełomowe. Przywódcy 20 największych gospodarek świata przyjęli ponadto globalny minimalny podatek na poziomie 15 proc., którym zostaną objęte wielkie korporacje. W komunikacie końcowym szczytu zobowiązano się również do działań na rzecz łatwiejszego dostępu do szczepionek w krajach o niskim i średnim dochodzie co umożliwi zaszczepienie do połowy 2022 roku 70 proc. globalnej populacji. 

O tym które kraje nie podjęły znaczących zobowiązań na szczycie G20, a tym samym mogą blokować walkę ze zmianami klimatu, a także o wielu innych ciekawych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej „Codziennej”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo