Jarosław Kaczyński do Klubów GP: Tworzycie Rzeczpospolitą Wolnych Polaków

W liście do uczestników VIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński przyznał, że to właśnie członkowie Klubów „GP” - zawsze, kiedy zachodzi taka potrzeba - stają w obronie prawdy, wolności i pamięci, i trwają na posterunku, gdy wymaga teg

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
W liście do uczestników VIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński przyznał, że to właśnie członkowie Klubów „GP” - zawsze, kiedy zachodzi taka potrzeba - stają w obronie prawdy, wolności i pamięci, i trwają na posterunku, gdy wymaga tego sytuacja. Prezes PiS stwierdził też, że żałuje, iż nie może uczestniczyć w tegorocznym Zjeździe. Zapewnił, że w towarzystwie jego uczestników zawsze miło spędza mu się czas.

- Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Nadanie mi charakteru gościa honorowego to prawdziwy zaszczyt. Wciąż pamiętam zjazd sprzed 2 lat, kiedy odbierałem nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” przyznaną pośmiertnie Lechowi Kaczyńskiemu. To był bardzo wzruszający moment - jedna z chwil, które umacniały mnie w przekonaniu, że długoletni trud mojego śp. Brata miał sens i nie poszedł na marne – napisał w liście do uczestników zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że z przyczyn niezależnych nie mógł osobiście wziąć udziału w zjeździe.  

- Bardzo tego żałuje, gdyż niezmiernie wysoko cenię Państwa działalność. Ponadto muszę przyznać, że w Państwa towarzystwie bardzo miło spędza mi się czas – stwierdził Jarosław Kaczyński.

W dalszej części listu Jarosław Kaczyński skierował słowa uznania pod adresem wszystkich osób zaangażowanych w działalność Klubów „Gazety Polskiej” i ich roli w najnowszej historii Polski.

- Wkład Klubów „Gazety Polskiej” w Polskę naszych marzeń jest nie do przecenienia. Zawsze jesteście Państwo na posterunku tam, gdzie sytuacja tego wymaga. Stajecie w obronie prawdy, wolności i pamięci. Nie pozwalacie zapomnieć o smoleńskiej tragedii tym, którzy pamiętać o niej nie chcą, i domagacie się prawdziwego wyjaśnienia jej przyczyn. Walczycie o wolność słowa. Poszerzacie sferę wymiany niezależnej informacji. W Was tkwi siła i duch republikańskiego zaangażowania. Tworzycie swoistą Rzeczpospolitą Wolnych Polaków – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Słowa prezesa PiS odczytała zgromadzonym na VIII Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” Beata Szydło. List Jarosława Kaczyńskiego był odpowiedzią na zaproszenie skierowane do niego przez prezesa Klubów „Gazety Polskiej” Ryszarda Kapuścińskiego.

 Źródło: niezalezna.pl

 

pł,Katarzyna Pawlak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo