Kolejna porażka Wisły Kraków. Biała Gwiazda coraz bliżej dna w PKO BP Ekstraklasie

Po kolejnej ligowej porażce sytuacja Wisły Kraków w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie jest coraz gorsza. W niedzielę mocniejsza od Białej Gwiazdy okazała się Wisła Płock, która wygrała 2:0 po trafieniach Łukasza Sekulskiego.

Wisła Płock pokonała Wisłę Kraków w PKO BP Ekstraklasie
Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A

Kibice Wisły Kraków mają coraz więcej powodów do niepokoju. Tydzień temu Biała Gwiazda została rozbita w PKO BP Ekstraklasie przez Śląsk Wrocław 5:0, a niedzielny mecz z Nafciarzami w 13. kolejce tylko potwierdził, że nie był to wypadek przy pracy.

Wisła Płock mocniejsza od imienniczki z Krakowa

Wisła Płock tylko na początku meczu miała problemy z przyjezdnymi. Od 39. minuty i pierwszego gola Łukasza Sekulskiego Nafciarze kontrolowali sytuację na boisku i ostatecznie pewnie wygrali, a trener Adrian Gula ponownie stanął przed trudnym zadaniem na pomeczowej konferencji prasowej.

Z mojej perspektywy fajny początek. Do czterdziestej minuty trzymamy plan, gramy jak drużyna. Gramy prosto, z fajną agresją w środku boiska. Mamy fajne, mocne możliwości na otwarcie meczu. Po tej minucie nie trzymamy planu

- próbował tłumaczyć szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

Na ten moment potrzebna jest rozmowa o odpowiedzialności w Wiśle Kraków

- dodał Gula.

Zespół z Krakowa niebezpiecznie dryfuje w kierunku strefy spadkowej. Z 14 punktami w 13 spotkaniach Wisła plasuje się na czternastej pozycji. Nafciarze po niedzielnym zwycięstwie awansowali na dwunastą pozycję - ich dorobek to 16 punktów.

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:0

Bramki: 1:0 Łukasz Sekulski 39', 2:0 Łukasz Sekulski 48'

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski  

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Wisła Kraków #Wisła Płock #PKO BP Ekstraklasa #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo