UFC 267: Jan Błachowicz zmuszony do poddania. Polak stracił mistrzowski pas w pojedynku z Teixeirą

Jan Błachowicz stracił pas mistrza MMA federacji UFC. Polak przegrał w walce wieczoru na gali UFC 267 w Abu Zabi przez poddanie w drugiej rundzie z Gloverem Teixeirą.

Jan Błachowicz przegrał na UFC 267 z Gloverem Teixeirą
Fot. Fotomag/Gazeta Polska

Jan Błachowicz po trzynastu miesiącach wrócił do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by na gali UFC 267 bronić wywalczonego w Abu Zabi pasa mistrza świata w kategorii półciężkiej (93 kg). Rywalem Polaka był doświadczony 42-letni Glover Teixeira. Brazylijczyk zapowiadał przed starciem z Cieszyńskim Księciem, że da z siebie wszystko - wie bowiem, że to jego ostatnia szansa na tytuł.

Cztery lata młodszy od przeciwnika Błachowicz, który przed walką z Teixeirą legitymował się w UFC bilansem 11:5, do oktagonu wszedł przy melodii znanej z serialu "Czterej pancerni i pies". "Deszcze niespokojne" okazały się zwiastunem niespokojnego początku pojedynku w wykonaniu mistrza. Pierwszą rundę znakomicie zaczął Brazylijczyk, który natychmiast popisał się obaleniem i z góry kontrolował sytuację.

Glover Teixeira pokonał Jana Błachowicza

W drugiej rundzie Błachowicz przyjął na szczękę potężny cios, a po chwili znalazł się pod siatką w parterze. Teixeira zaatakował i dominację zakończył duszeniem, a Polak musiał odklepać i stracił mistrzowski tytuł.

Na gali UFC 267 walczyli także dwaj inni Polacy. Michał Oleksiejczuk znokautował już w 1. rundzie faworyzowanego Szamiła Gamzatova. Marcin Tybura przegrał natomiast z innym Rosjaninem Aleksandrem Wołkowem jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28).

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Jan Błachowicz #UFC 267 #MMA #Glover Teixeira

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo