Akcja Znicz. Policja zatrzymuje pijanych kierowców

W piątek, czyli w pierwszym dniu akcji "Znicz” pomorscy policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców. W regionie doszło do czterech wypadków, w których cztery osoby zostały ranne. Odnotowano też 143 kolizje - poinformowała dziś mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Policja
pomorska.policja.gov.pl

Jak co roku z uwagi na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych trwa policyjna akcja "Znicz". Na drogach pojawiło się więcej patroli drogówki, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców, kontrolują stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz prędkość.

Pomorskie

Jak powiedziała mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk, w pierwszym dniu akcji "Znicz" w regionie doszło do czterech wypadków drogowych, w wyniku których ranne zostały cztery osoby. W piątek policjantom na Pomorzu zgłoszono także 143 kolizje drogowe. Zatrzymano ośmiu nietrzeźwych kierowców.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie kierowania pojazdem czy spaceru na cmentarze. Akcja "Znicz" potrwa do 2 listopada.

Dolnośląskie

Jak powiedział podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji, od godziny 6.00 rano w piątek do sobotniego południa policja w ramach akcji „Znicz” na Dolnym Śląsku zatrzymała 28 nietrzeźwych kierowców. „W regionie było 10 wypadków, w których rannych zostało 10 osób” - powiedział policjant.

Policja kontroluje też przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. W ciągu ostatniej doby wystawiono 112 mandatów za brak maseczek. Policjanci udzieli też ponad 450 pouczeń oraz skierowali dwa wioski do sądu o ukaranie.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Pomorskie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo