Złe wieści dla Hurkacza. Wygrana Sinnera w ćwierćfinale w Wiedniu komplikuje sytuację Polaka

Jannik Sinner wygrał z Casperem Ruudem 7:5, 6:1 i awansował do półfinału halowego turnieju ATP w Wiedniu. Włoski tenisista dzięki temu zwycięstwu wyprzedził Huberta Hurkacza w rankingu, który zadecyduje o występie w turnieju masters na zakończenie sezonu.

Hubert Hurkacz wciąż nie jest pewny udziału w ATP Finals
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Hubert Hurkacz odpadł w stolicy Austrii w pierwszej rundzie po porażce z Brytyjczykiem Andym Murrayem. Teraz sytuację polskiego tenisisty w kontekście awansu do prestiżowych zawodów ATP Finals skomplikowało dodatkowo zwycięstwo Jannika Sinnera. Włoch pokonując Caspera Ruuda wyprzedził Hurkacza w rankingu "Race to Turin"

"Hubi" traci w tym momencie do Włocha 70 rankingowych punktów. Wrocławianin będzie mógł zmienić sytuację w nadchodzącym tygodniu w turnieju w Paryżu. W hali Bercy będzie musiał jednak zaprezentować się zdecydowanie lepiej od Sinnera by ponownie wskoczyć na miejsce gwarantujące start w ATP Finals.

Udział w turnieju masters kobiet ma już zagwarantowany Iga Świątek - stało się tak po wycofaniu się pierwszej rakiety świata - Ashleigh Barty.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Hubert Hurkacz #tenis #ATP Finals #Jannik Sinner

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo