Marek Suski o wojnie hybrydowej: To zorganizowana akcja! Wszystko wskazuje na to, że przez Rosję

Poseł Marek Suski nie ma wątpliwości, że krytyczna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest zaplanowana. - Wszystko wskazuje na to, że jest to organizowane przez Rosję - powiedział parlamentarzysta PiS w rozmowie z naszą reporterką.

Marek Suski
fot. VOD Gazeta Polska

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. Unia Europejska i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje.

Od początku roku polska Straż Graniczna zanotowała ponad 20 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Rząd chce zbudować zaporę na granicy z Białorusią w związku z presją migracyjną.

O aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wypowiedział się dla nas parlamentarzysta, który niedawno miał okazję wizytować polskie służby graniczne. O wojnie hybrydowej Mińska ma jednoznaczne zdanie.

Jest to akcja zorganizowana, zaplanowana i z konsekwencją organizowana przeciwko Polsce” – wskazywał poseł Marek Suski w rozmowie z naszą reporterką. 

- Wszystko wskazuje na to, że jest to organizowane przez Rosję. Nie mogę tu podać pewnych szczegółów, które by tę tezę udowadniały, bo mamy informacje w trybie zastrzeżonym, ale tu z całą pewnością nie ma przypadku

– stwierdził Suski. 

Zobacz całą rozmowę naszej reporterki z posłem Markiem Suskim:

 


Źródło: niezalezna.pl

#Marek Suski

Cyntia Harasim,Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo