Poseł PO w „Minęła 20”: Wszyscy zatęsknimy za kanclerz Merkel! Adam Andruszkiewicz: Nie sądzę

Dwaj parlamentarzyści gościli w programie Michała Rachonia "Minęła 20". Polityka Platformy Obywatelskiej Piotra Borysa mocno oburzył materiał dotyczący tzw. operacji „für Deutschland”. Borys stanął murem za Donaldem Tuskiem i mówił, że Polacy zatęsknią za kanclerz Angelą Merkel. - Nie sądzę - stwierdził Adam Andruszkiewicz.

Angela Merkel
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Michał Rachoń w wieczornym programie "Minęła 20" w TVP Info postanowił wyjaśnić, czym jest słynna operacja „für Deutschland”, o której sporo mówi się w ostatnim czasie. Pokazane zostały m.in. wypowiedzi lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska skierowane do polityków niemieckich z CDU w ich ojczystym języku.

Oburzony tym materiałem był jeden z gości redaktora Rachonia.

- To, co zobaczyłem na początku jest obrzydliwe, nieprawdziwe. Jest elementem manipulacji politycznej telewizji, która w normalnych warunkach nie miałaby prawa stworzyć tak ohydnego materiału

- stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys.

- Czy może pan wskazać konkretną nieprawdziwą informację albo mnie przeprosić? - odpowiedział Rachoń. - Gdzie tu jest kłamstwo? - pytał prowadzący. 

Borys stwierdził, że nieprawdziwa jest "informacja, że cała polityka Tuska i Merkel jest wymierzona przeciwko Polsce", a prowadzący program "złożył wypowiedzi Tuska i złożył to z antypolską narracją". 

Podając w oryginale wypowiedź Donalda Tuska ja manipuluję słowami Donalda Tuska? - dociekał Michał Rachoń.

- Rozumiem, że boicie się Donalda Tuska, ale to po prostu niemożliwe. Jeżeli rząd PiS łamie praworządność, wyprowadza nas z UE, nie mogę się na to zgodzić, jako polski poseł

- odparł Borys. 

Innego zdania był drugi z gości redaktora Rachonia. Adam Andruszkiewicz stwierdził, że "jeżeli kogokolwiek chcemy posądzić o antypolską politykę, to właśnie Donalda Tuska". 

- Skłamał pan poseł Borys, który powiedział, że rząd PiS podjął decyzję o wyjściu z UE. To narracja PO narzucona przez Tuska podczas manifestacji, tej na Placu Zamkowym. To celowe kłamstwo, ale Polacy nie dają się nabrać na te wasze kłamstwa

- powiedział. 

O wystąpieniu Tuska po niemiecku, które zobaczyliśmy na początku programu, Andruszkiewicz powiedział: "To było żenujące wystąpienie. Nigdy nie widziałem, żeby Tusk mówił z taką estymą pod adresem Polski czy Polaków". Zwrócił też uwagę na jakim tle występował wówczas lider PO.

- Tusk bezczelnie występuje na tle Gdańska, mówi po niemiecku, składa hołd polityczny dla Niemiec, a do tego Platforma Obywatelska atakuje nasz rząd. To karygodne

- dodał.

Tymczasem poseł Borys został przy swoim zdaniu. - Wszyscy Polacy, łącznie z premierem Morawieckim i Kaczyńskim, zatęsknią za Angelą Merkel, która prowadziła bardzo propolską politykę w Niemczech - powiedział polityk Platformy Obywatelskiej. Co na to Adam Andruszkiewicz? Skwitował krótko:

Nie sądzę, żebyśmy tęsknili za kanclerz Merkel.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Angela Merkel

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo