Hiszpania: liczba zatrudnionych najwyższa od czasu kryzysu z 2008 r.

Liczba osób aktywnych zawodowo w Hiszpanii wyniosła we wrześniu br. ponad 20 milionów ,najwięcej od czasu kryzysu finansowego z 2008 roku - wskazują opublikowane w czwartek dane Krajowego Instytutu Statystycznego (INE) w Madrycie.

Siedziba przedsiębiorstwa CEPSA, Madryt, Hiszpania
Wikimedia.com, autor: Luis García, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8385043

Hiszpański rynek pracy w czasach pandemii 

Według danych, które publikuje m.in. dziennik “El Mundo”, na hiszpańskim rynku pracy pomimo koronakryzysu szybko przybywa osób wychodzących z bezrobocia. Autorzy dokumentu wskazali, że w liczącej ok. 47 mln mieszkańców Hiszpanii tylko między drugim a trzecim kwartałem 2021 r. pracę znalazło ponad 127 tys. osób.

Z danych za trzeci kwartał br. wynika, że w Hiszpanii bez zatrudnienia było pod koniec września ponad 3,41 mln osób. Oznacza to, że tylko podczas jednego kwartału liczba bezrobotnych spadła o 3,6 proc.

Według INE w trzecim kwartale br. o 3,1 proc. zmalała też liczba gospodarstw domowych, w których mieszkali bezrobotni. W porównaniu do poprzedniego kwartału rodzin takich jest o 35,8 tys. mniej.

W ujęciu rok do roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się w Hiszpanii o 8,2 proc. Najwięcej miejsc pracy przybyło w usługach, rolnictwie oraz branży budowlanej.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo