Kopał i wyzywał policjantów. Trafił do aresztu

Sandomierscy funkcjonariusze zatrzymali 31-latka po tym, jak w trakcie interwencji znieważył i naruszył nietykalność policjantów. Mężczyzna miał m.in. kopać policjantów oraz używać wobec nich wulgaryzmów i obelg. Policja zatrzymała także jego kompana, który prowadził samochód, będąc pod wpływem alkoholu - podała dziś policja.

policja.pl

Jak przekazała mł. asp. Paulina Kalandyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu sandomierscy policjanci w czasie patrolowania terenu gminy Obrazów zauważyli samochód, którym podróżowało dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Kierujący na widok radiowozu mocno przyśpieszył i zjechał na teren prywatnej posesji.

- Mundurowi podjęli wobec mężczyzn interwencję, podczas której pasażer pojazdu odrzucił saszetkę, a następnie zaatakował interweniujących policjantów. Mężczyzna kopał funkcjonariuszy, odpychał ich i szarpał za mundury, używając przy tym wulgaryzmów i obelg

– poinformowała mł. asp. Kalandyk.

Mundurowi obezwładnili 31-latka, a po chwili okazało się, że w saszetce, którą odrzucił, znajdowało się 13 gramów suszu roślinnego, wstępnie zweryfikowanego jako marihuana. Dodatkowo policjanci znaleźli w ubraniu mężczyzny pięć gramów białego proszku - wstępne badanie w składzie wykazało amfetaminę.

Policjanci znaleźli narkotyk także u 23-letniego kierowcy. - Mundurowi ujawnili sześć gramów suszu roślinnego, zakwalifikowanego wstępnie jako marihuana. Na domiar złego okazało się, że młody mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie – zaznaczyła.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ujawnili w miejscu zamieszkania 23-latka kolejne substancje zabronione. Tam zabezpieczono 14 gramów amfetaminy i gram marihuany.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. - 23-latek odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 31-latek odpowie natomiast za posiadanie narkotyków, znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności cielesnej – dodała.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo