Co Porozumienie myśli o Turowie? Fogiel pyta ludzi Gowina o „licznik kar”

Porozumienie uruchomiło stronę licznikkar.pl, która sumuje kary, jakie nałożył na Polskę Trybunał Sprawiedliwości UE. "Czy to znaczy, że koledzy i koleżanki z Porozumienia postulują natychmiastowe zamknięcie kopalni, wyłączenie elektrowni i pozbawienie milionów Polaków prądu?" - zapytał ludzi Gowina Radosław Fogiel z PiS.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Politycy Porozumienia uruchomili stronę internetową, na której można na bieżąco śledzić wysokość kar nałożonych przez TSUE na Polskę w związku z działalnością kopalni Turów i Izby Dyscyplinarnej SN. Politycy Porozumienia zaapelowali do rządu o dialog z Brukselą.

"Jedna z partii (od niedawna) opozycyjnych z dużą satysfakcją przedstawia poniższy licznik. Czy to znaczy, że koledzy i koleżanki z Porozumienia postulują natychmiastowe zamknięcie kopalni, wyłączenie elektrowni i pozbawienie milionów Polaków prądu? Warto to jasno powiedzieć" - napisał Fogiel.

Trybunał Sprawiedliwości UE zobowiązał w środę Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary w wysokości 1 mln euro dziennie za to, że nie zawiesiła stosowania przepisów odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wobec sędziów. 20 września TSUE nałożył na nasz kraj karę 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo