Jan Błachowicz przed walką z Gloverem Teixeirą: "Jestem gotowy i już nie mogę się doczekać"

W sobotę w Abu Zabi Jan Błachowicz po raz drugi stanie do walki w obronie mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej (93 kg) mieszanych sztuk walki. Jego rywalem będzie Brazylijczyk Glover Teixeira.

Jan Błachowicz to mistrz świata federacji UFC
fot. twitter.com/JanBlachowicz

W federacji UFC 38-letni Jan Błachowicz (rekord walk 28-8) występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 w Abu Zabi zdobył wakujący tytuł mistrza świata MMA wagi półciężkiej. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie. Teraz Polak wraca do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a jego rywalem będzie doświadczony Glover Teixeira.

Tam zdobyłem ten pas i mam zamiar go obronić. Głęboko wierzę w to, że kolejna obrona wyjdzie pozytywnie. Podczas przygotowań zrobiliśmy wszystko, co powinniśmy. Obóz przebiegł bez komplikacji. Jestem gotowy i już nie mogę się doczekać tego wszystkiego

- powiedział Błachowicz w rozmowie z Polsatem.

Jan Błachowicz jest gwiazdą MMA

Bilans walk 41-letniego Teixeiry to 32 zwycięstwa i siedem porażek. Pas mistrzowski bez powodzenia próbował zdobyć już w 2014 roku. W kolejnych latach walczył ze zmiennym szczęściem, ale od 2019 roku może się pochwalić serią pięciu wygranych, z czego cztery pojedynki rozstrzygnął przed czasem.

W jego przypadku nokauty biorą się z tego, że umiejętnie męczy swoich rywali w parterze. Trzeba na to uważać, nawet wtedy, jak się go trafi. Nie wiem, czy udaje, że jest trafiony, ale wówczas dobrze wciąga przeciwników w swoją grę. Nie można się wówczas "podpalić"

- podkreślił Błachowicz.

6 marca tego roku na gali UFC 259 w Las Vegas Polak po raz pierwszy obronił pas, wygrywając jednogłośnie na punkty z niepokonanym do tamtego momentu mistrzem wagi średniej Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą. Pojedynek Błachowicz - Teixeira będzie walką wieczoru sobotniej gali. To oznacza, że prawdopodobnie nie rozpocznie się przed godziną 23 czasu polskiego.

Wcześniej w Abu Zabi zaprezentuje się jeszcze dwóch innych Polaków w starciach z Rosjanami. Najpierw w kategorii 93 kg Michał Oleksiejczuk (15-4-0) zmierzy się z niepokonanym Szamiłem Gamzatowem (14-0-0), a w kat. 120,2 kg rywalem Marcina Tybury (22-6-0) będzie Aleksander Wołkow.

UFC 267 i walka Jan Błachowicz - Glover Teixeira w sobotę 30. października. Transmisja karty główniej gali od godziny 20:00 w Polsat Sport.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jan Błachowicz #UFC 267 #MMA #Glover Teixeira

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo