Nowe wytyczne dla pacjentów przyjmowanych do szpitali. I odwiedzających

Rada Medyczna razem z Ministerstwem Zdrowia przygotowały wytyczne dla pacjentów, którzy są i będą przyjmowani do szpitali, a także dla osób, które będą je odwiedzały; będą tu promowane osoby, które są zaszczepione - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

pixabay

Kraska był pytany na briefingu prasowym w Warszawie, kiedy będą wytyczne dla miejskich szpitali tak, by chorzy na Covid-19 się mieszali z osobami zdrowymi.

- Rada Medyczna razem z Ministerstwem Zdrowia już przygotowała wytyczne dla pacjentów, którzy są i będą przyjmowani do szpitali, a także dla osób, które będą je odwiedzały. Tutaj także będą promowane osoby, które są zaszczepione, wtedy nie będą musiały być poddawane testom. Także chcemy - bo niestety bardzo niewielki, ale pewien procent osób, które pracują w polskich szpitalach - mówię tu o osobach niezaszczepionych - chcemy by były dwa razy w tygodniu testowane na obecność koronawirusa

- odpowiedział Kraska.

Wiceszef MZ był też pytany, dlaczego na uczelniach medycznych studenci nie muszą nosić maseczek w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w świetlicach, podczas gdy analitycy mówią, że obecna fala to między innymi efekt powrotu na uczelnie.

Kraska odpowiedział, że decyzję w tej sprawie pozostawiono rektorom i jeśli oni tak zdecydują, studenci będą nosili maski.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo