Kolejny polityk dołącza do Hołowni. Polska 2050 zwiększa reprezentację w Sejmie

Paweł Zalewski, który zdecydował ostatnio o definitywnym opuszczeniu szeregów Platformy Obywatelskiej, dołączył do ugrupowania Szymona Hołowni. Oznacza to, że koło poselskie Polska2050 będzie liczyć już 8 parlamentarzystów.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

W maju 2021 r. zarząd Platformy Obywatelskiej postanowił wykluczyć z partii posłów Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia. Nieoficjalnym powodem miała być krytyka kierownictwa ugrupowania przez wspomnianych posłów. 

"Zostałem wyrzucony z PO na wniosek Borysa Budki.(...) Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?"

- pisał w maju na Twitterze Zalewski.

W połowie października Sąd Koleżeński PO miał się zająć odwołaniem Zalewskiego od decyzji zarządu, jednak poseł wycofał swój wniosek i zdecydował się definitywnie rozstać z Platformą.

Dziś poinformowano, że Paweł Zalewski dołączy do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

- Serdecznie witamy Pawła Zalewskiego na pokładzie, licząc na to, że wzmocni naszą nadzieję w tym, że dzisiaj polską scenę polityczną trzeba zdepolaryzować, trzeba odejść od wyniszczającego sporu między dwoma siłami politycznymi

- mówił Hołownia. Zalewski ma zajmować się przede wszystkim tematyką polityki międzynarodowej. 

- Bardzo się cieszę, że będę członkiem koła Polska 2050. Zostałem przyjęty bardzo serdecznie i bardzo profesjonalnie - stwierdził Zalewski.

Wraz z dołączeniem Pawła Zalewskiego, koło poselskie Polska 2050 rozszerzy się do 8 członków.

 

Źródło: niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo